Wczytuje Wydarzenia

T’ien Lai i X-Navi:Et | Strefa Innych Brzmień

27 kwietnia 2017 / godz. 19:00

 • Wydarzenie minęło.

Lublin

▶ Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro

▶ Czwartek, 27 kwietnia 2017 r., godz. 19.00

▶ Wstęp wolny

Strefa Innych Brzmień w kwietniu przyniesie aż dwa koncerty. Podczas jednego wieczoru usłyszymy tajemniczy i zjawiskowy kwartet T’ien Lai, skupiający w swoim składzie takie postacie jak: Kuba Ziołek, Łukasz Jędrzejczak, Rafał Kołacki i Mikołaj Zieliński, czyli artystów związanych m.in z Alamedą 5, Hati, Starą Rzeką czy Innercity Ensemble. Drugim projektem będzie najnowsze dziecko Rafała Iwańskiego – solo act pod szyldem X/Navi.Et.

▂ T’ien Lai – organiczno-syntetyczny kwartet taneczny, który powstał w 2012 r. z inicjatywy Łukasza Jędrzejczaka (So Slow, Alameda 5) i Kuby Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble) jako wynik poszukiwań nowych formuł medytacyjnej muzyki elektronicznej i elektro-akustycznej. Debiutancki album „Da’at” wydany przez Monotype Records w 2013 charakteryzował się brzmieniem starych PRL-owskich radioodbiorników Śnieżka przetworzonych przez efekty gitarowe i nałożonych na pętle syntezatorowe. Zwieńczeniem tych przygód były dobrze przyjęte koncerty na festiwalu Unsound w Krakowie (2012) i Strefie Monotype w Warszawie (2014). Duet nagrał też drugi album „RHTHM”, który został wydany na jesieni 2015 roku i stanowił podsumowanie zabaw z muzyką pulsacyjną i eksplorowanie różnych wymiarów rytmu. Muzyka na „RHTHM” była bardziej żywa i energetyczna – jest to efekt pracy muzyków w grupach Alameda 5 i Innercity Ensemble. Od początku 2015 roku T’ien Lai gra już jako kwartet. Do składu dołączyli Rafał Kołacki (Hati, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana) oraz Mikołaj Zieliński (Alameda 3, Alameda 5, Rara) na afrykańskich instrumentach perkusyjnych i perkusjonaliach. Jędrzejczak i Ziołek wrócili do dźwięków czysto syntetycznych, które są na żywo kontrastowane z organicznym brzmieniem instrumentów perkusyjnych. Efektem jest muzyka rozpięta między quasi-szamańskimi transami, surową, niemalże industrialną rytmiczną elektroniką, aż po pastisze współczesnej muzyki techno. Kwartet gra i improwizuje na żywo bez komputerów.

www.youtube.com/watch?v=pXXWVM8psFo&feature=youtu.be
www.youtube.com/watch?v=h3fR3Yb_2S0
www.tienlai.bandcamp.com

▂ Rafał Iwański (X-NAVI:ET) – artysta dźwięku, perkusjonista, z wykształcenia etnolog. Tworzy muzykę elektroakustyczną budowaną na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz dźwięków znalezionych. Współzałożyciel i muzyk grup Hati (z Rafałem Kołackim), Kapital (z Kubą Ziołkiem) i Innercity Ensemble, od 2014 r. gra w zespole Alameda 5. Współtworzył projekty audiowizualne Aqualuna (z Anną Pilewicz) i VOICES OF THE COSMOS (z Wojciechem Ziębą i Sebastianem Soberskim – radioobserwatorem z Centrum Astronomii UMK w Toruniu). Iwański zagrał solo i z zespołami setki koncertów m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Francji, Danii, na Litwie, Węgrzech i w USA – także wspólnie z innymi artystami, jak m.in. Z’EV, Richard Pinhas, Peter Votava, Jerzy Mazzoll, Jeff Gburek, John Zorn, Anna Zielińska, Wojtek Jachna, Jacek Buhl, Raymond Salvatore Harmon, Xavier Bayle. Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach cyfrowych, płytach winylowych i kasetach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. W listopadzie 2016 r. krakowska wytwórnia Instant Classic wydała nowy dobrze przyjęty album X-NAVI:ET pt. „Technosis”, natomiast 21 marca 2017 r. premierę miał mini-album CD „Machina Nova” wzbogacony o nagrania z niedostępnęj kasety „Vox Paradox”.”.

http://soundcloud.com/xnaviet
http://xnaviet.bandcamp.com/
http://youtube.com/user/xnaviet
https://www.facebook.com/xnaviet

Szczegóły

Data:
27 kwietnia 2017
Godzina:
19:00—21:00
Strona:
https://www.facebook.com/events/214605419024626/

Organizator

Inne Brzmienia
Strona:
https://www.facebook.com/innebrzmienia/

Miejsce

Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a / Grodzka 7, Lublin, 20-112 Polska
+ Google Map
Strona:
https://www.facebook.com/WarsztatyKultury/

Nadchodzące wydarzenia

 1. 17 lis 16:00
  Audio Art Festival
  Akademia Muzyczna w Krakowie
  Kraków, Polska
 2. 21 lis 19:00
  Scena muzyki nowej: Tajemnice dźwięku i czasu
  Nowy Teatr
  Warszawa, Polska
 3. 23 lis 18:00
  CONTEXT: POPULAR!
  Akademia Muzyczna w Krakowie
  Kraków, Polska
 4. 23 lis 20:00
  Lotto | Awangarda na ucho
  Narodowy Instytut Audiowizualny
  Warszawa, Polska
 5. 28 lis 15:00
  13th MÓZG Festival Warszawa
  MÓZG Warszawa
  Warszawa, Polska
 6. 1 gru 20:00
  Yegor Zabelov solo (avant-garde jazz/neoclassical) [BLR] | loTH
  Black Moon
  Polska
 7. 17 gru 00:00
  Festiwal Radio Azja
Wszystkie wydarzenia